دسته بندی انواع لوستر

دسته بندی انواع لوستر

انواع لوستر

اگر شما تمایل دارید که شیئی زیبا و مرسوم و در عین حال لازم به منزل خود اضافه کنید، بی شک اولین گزینه لوستر است. این است که اغلب تزئین هر منزلی با لوستر آغاز و با آن تمام می شود و هرگز جایگاه آن در لوازم ضروری منزل تضعیف نشده، بلکه تقاضای روزافزون استفاده از آن، باعث بروز سبک های مختلف و رشد این صنعت در سراسر این کره خاکی شده است. نکته جالب این است که لزوم استفاده از لوستر و محبوبیت آن تنها به اماکن مسکونی محدود نبوده و دامنه استفاده از آن به اماکن تجاری، اداری، دولتی و عمومی نیز گسترش یافته است.

استفاده از لوستر، علاوه بر زیبایی و شکل دادن به دکوراسیون، مزایای دیگری را نیز در اختیار می گذارد، برای مثال اتاق مطالعه را در نظر بگیرید. استقاده از لوستر مناسب می تواند تنالیته نوری یکنواخت و نرمی را برای شما ایجاد کند و مطالعه ای لذت بخش را برای شما ایجاد کند در حالی که استقاده از یک لامپ معمولی این خواسته را محقق نمی کند و حتی نور غیر کنترل شده آن ممکن است باعث خستگی زود هنگام چشم و بروز سردرد شود. یا محیطهایی مانند پذیرایی، اتاق خواب، اتاق نوزاد و یا مکان های تجاری مانند کافی شاپ، آرایشگاه، مغازه و دفتر کار که بهره برداری از هر کدام مستلزم داشتن نورهای متفاوت از حیث شدت و یکنواختی است، لزوم استفاده از نوع خاصی از لوستر را روشن می کند. بی شک استفاده از لامپ های معمولی در کلیه موارد ذکر شده، نوری یکسان و کنترل نشده را در اختیار می گذارد.

انتخاب لوستر مناسب برای مکان های مختلف موضوع بحث این مقاله نیست و در مقاله دیگری به تفصیل به آن پرداخته می شود. در این مقاله به انواع لوستر و دسته بندی کلی آن ها اشاره می شود. قابل ذکر است که نامگذاری انواع لوستر در کشور ما با آنچه در خارج از کشور متداول است تفاوت فاحشی دارد. به طوریکه دسته بندی خارجی ها کلی تر بوده و دسته بندی متداول در داخل کشور ما به جزئیات بیشتری از جنس لوستر اشاره دارد.

از جهت اندازه، می توان لوسترها را به سه سایز لوستر کوچک، لوستر متوسط و لوستر بزرگ دسته بندی کرد. لوسترهای کوچک از آنجا که در مکان های بیشتری قابل استفاده اند، با مجبوبیت و گسترش بیشتری مواجه شده اند. خانمها استقبال فراوانی از این قابلیت کرده اند، قابلیتی که استفاده از یک وسیله شیک و دکوراتیو را در نواحی مختلف منزل مخصوصا در اناق آرایش برای آنها میسر می کند. از لوسترهای کوچک در اتاق نشیمن، اتاق نهارخوری و اتاق خواب اصلی می توان استفاده کرد. لوسترهای بزرگ برای نصب در اتاق های بزرگ و برای لابی و ورودی های بزرگ مناسب هستند.

دسته بندی لوستر از دید خارج کشور:

1- لوسترهای شید دار :

متداول ترین نوع لوستر، لوسترهایی هستند که در ساختار آنها از شید پارچه ای یا شیشه ای استفاده شده است.

2- لوسترهای چند طبقه:

لوسترهای چند طبقه، جلوه قوی و زیبایی از تجمل را نشان می دهند. هر چند که لوسترها برای سقفهای با ارتفاع کوتاه و متوسط مناسب نیست.

3- لوسترهای با شمعدان:

این لوسترها قدمت بیشتری از انواع دیگر داشته و در ساختار آنها از المانهایی استفاده می شود که به شکل شمع با شکل های مختلف هستند. وقتی از بالا به این لوسترها نگاه می شود، این تصور به وجود می آید که شمع هایی واقعی روی آنها گذاشته شده است.

4- لوسترهای کریستالی:

یکی دیگر از رایج ترین انواع لوستر، لوسترهای کریستالی هستند. هرچند که طرح حای ساده از چند کریستال معمولی می تواند ترکیب زیبایی را به لوستر اضافه کند، استفاده ماهرانه از انواع کریستال در موارد پیچیده تر و گران تر، طرح های بدیع و بی نظیری را خلق می کند.

هر کدام از انواع لوستری که در بالا اشاره شد، باید با توجه به محیط و نوع کاربری آن انتخاب شود و در این میان نوع و رنگ نور باید مناسب باشد. استفاده از لامپهایی با نور سفید گرم در ساختار لوسترهای مورد استفاده در اتاق نشیمن و اتاق نهارخوری توصیه می شود، در حالیکه برای اتاق کار و آشپزخانه، نورهای روشن تر مناسب هستند. اطمینان از اینکه آیا سقف شما می تواند وزن لوستر خاصی را که مدنظر دارید، تحمل کند نیز آیتم مهمی در انتخاب می باشد.

دسته بندی لوستر در کشور ما:

1- لوستر ریسه ای کریستالی:

این سبک لوستر در ایران برای اولین بار توسط صنایع روشنایی لوماک با تنوع بالایی ارائه گردید که قبل از آن، در این سبک تنها نمونه های چینی و با طرح های محدودی به ایران وارد شده بود. صنایع روشنایی لوماک برای این سبک، نام لوستر ریسه ای حجمی را انتخاب و آن را در بازار، تجاری نمود. انتخاب این نام به این علت است که با طراحی مناسب، می توان حجمهای مختلفی را به صورت سه بعدی اجرا نمود. ابداع دیگر صنایع روشنایی لوماک، اجرای لوگو و علامت تجاری شرکتها و سازمانها بود که برای آن، نام لوگو لوستر را برگزید. 

به دلیل استفاده از انواع کریستال و شکست های منوالی نور در کریستال ها، در لوسترهای ریسه ای، درخشندگی و تبلور مناسبی از نور ایجاد می شود. زمانی که لازم است لوستری در ارتفاع بلندی اجرا شود، تنها گزینه مناسب، لوستر ریسه ای است. این لوسترها می توانند در سطح مقطعی کوچک، ارتفاع زیادی را پوشش دهند. صنایع روشنایی لوماک، لوسترهایی را با ارتفاع 10 و 20 متر در این سبک طراحی و اجرا نموده است.

همچنین اگر لازم باشد سطح بزرگی را روی سقف پوشش دهید اما ارتفاع قایل توجهی در اختیار ندارید، باز هم تنها انتخاب مناسب، لوستر ریسه ای است. صنایع روشنایی لوماک ابعادی از لوستر ریسه ای در اندازه 20 متر مربع را در ارتفاع کوتاه 70 سانت اجرا نموده است. توجه به نوع استیل، کیفیت کریستال، متریال استاندارد سیم بندی و در عین حال طراحی مهندسی در انواع طرح های آن نکاتی است که در این سبک لوستر، باید به آن توجه شود. متاسفانه هم اکنون طرح های کپی با مواد اولیه نامناسب و غیر استاندارد و کیفیت نازلی از کریستال در این سبک در بازار لوستر ایجاد شده است که مشتریان عزیز را از آنها برحذر می داریم. لوستر ریسه ای کریستالی برند را تهیه کنید.

انواع منحصر بفرد سبک لوستر ریسه ای کریستالی حجمی را در قسمت محصولات سایت لوماک مشاهده کنید. برای این مقصود اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه ای از لوستر ریسه ای بلند اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه ای از لوستر ریسه ای بزرگ با ارتفاع کم اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه های لوگو لوستر حجمی ریسه ای اینجا کلیک کنید.

 

 

 

2- لوستر شاخه ای:

یکی از گسترده ترین انواع لوستر، لوسترهای شاخه ای هستند. برخی از آنها دارای قدمت زیاد و برخی دیگر تازه به بازار عرضه شده اند. نظر به جنس شاخه تشکیل دهنده این لوسترها می توان این سبک لوستر را به زیردسته های زیر طبقه بندی کرد:

 

1-2- لوستر برنزی :

برنز، آلیاژی از مس و قلع می باشد که در زمانهای قدیم در ایران بنام مفرغ مشهور بوده است به لحاظ كلی برنز به آلیاژهای مس به علاوه یك عنصر غیر از روی اطلاق می شود.جنس اصلی استفاده شده در شاخه های لوستر برنزی از جنس برنز است که تنوع زیادی از جهت شکل ظاهری دارند. رنگ برنز، مسی رنگ است که برای اصلاح این رنگ و دادن جلا به آن از انواع آبکاری روی آن استفاده می شود.

 

 

2-2- لوستر برنجی :

برنج آلیاژی از مس و فلز روی می‌باشد که با توجه به مورد استفاده آن، نسبت این دو فلز در آلیاژ تعیین کننده نوع برنج است.برنج رنگی تقریباً زرد دارد که شبیه به رنگ طلا است. برنج به سادگی اکسید نمی شود و به همین دلیل در زمان کوتاه، کدر و یا لکه دار نمی گردد. در لوسترهای برنجی، شاخه ها از فلز برنج ساخته می شود.

3-2- لوستر شاخه کریستالی :

این نوع لوستر شاخه ای، محصول جدیدی است و نسبت به مدلهای ذکر شده در بالا مدت زمان کمی است که به بازار عرضه شده است. مغزی اصلی شاخه ها عمدتا از جنس فلز آهن است که به رنگهای مختلف آبکاری می شود و روی این مغزی از کریستال پوشیده می شود. به دلیل استفاده از کریستال روی مغزی اصلی، این نوع لوستر، زیبایی خاصی داشته و به همین دلیل مورد اقبال عموم قرار گرفته است. نوع و ضخامت کریستال مورد استفاده، کیفیت های متفاوتی را به این سبک لوستر می دهد و به همین دلیل قیمتهای متفاوتی از آنها در بازار موجود است.

صنایع روشنایی لوماک چندین طرح از با کیفیت ترین لوسترهای شاخه کریستالی را در سبد کالای خود به مشتریان گرامی ارائه نموده است.

انواع منحصر بفرد سبک لوستر شاخه کریستالی را در قسمت محصولات سایت لوماک مشاهده کنید. برای این مقصود اینجا کلیک کنید.

 

4-2- لوستر شاخه ای زینک :

سبک جدیدی از لوستر شاخه ای است که شاخه های آن از فلز روی (زینک) بوده و ترکیبی از آبکاری با رنگ های مختلف که عمدتا سفید و طلایی است پوشش فلز روی را تشکیل داده است. استفاده از فلز روی مزایای زیادی از جمله ماندگاری بالا، آبکاری با پوشش کامل و شکل پذیری برای طرحهای مختلف روی شاخه را به دست می دهد.

صنایع روشنایی لوماک چند طرح از این سبک لوستر را با شید شیشه و با لاله سنگی در سبد کالای خود به مشتریان گرامی ارائه نموده است.

انواع منحصر بفرد سبک لوستر شاخه ای زینک را در قسمت محصولات سایت لوماک مشاهده کنید. برای این مقصود اینجا کلیک کنید.

 

5-2- لوستر چوب و فلز :

در ساختار این سبک لوستر، عمدتا از چوب و آهن آبکاری شده و انواع حباب شیشه یا پلی کربنات استفاده می شود. اکثرا چوب استفاده شده رنگ قهوه ای سوخته و آبکاری نیز به رنگ نقره ای است. یراق آلات استفاده شده برای اتصالات نیز از جنس آهن و آبکاری شده است.

6-2- لوستر شاخه ای و برگی:

نوعی دیگر از سبک لوستر شاخه ای، لوسترهایی هستند که حباب هایی از جنس شیشه و به شکل برگ، در سر شاخه ها دارند و لامپها در داخل حباب قرار می گیرند. در این سبک، شاخه ها می توانند از انواع فلز ساخته شوند که البته متداول ترین آنها فلز آهن است که سطح آن آبکاری شده است.

 

7-2- لوستر کریستالی :

 هر چند که در انواع لوستر از کریستال در اشکال و سایزهای مختلف استفاده می شود، لوستر کریستالی که به لوستر ایرانی هم در کشور ما معروف است، به ترکیبی از شاخه های خمکاری شده و تیوپ های فلزی کشیده شده به جنس آهن و با روکش آبکاری و چیدمانی از کریستال های عمدتا گوی مانند اطلاق می شود. 

3- لوستر سقفی :

یکی دیگر از پرکاربرد ترین انواع لوستر، لوسترهای سقفی هستند. این لوسترها عمدتا در مکان های با سقف کوتاه (زیر 3 متر) استفاده شده و از آنجا که اغلب سقف های منازل مسکونی در ایران کوتاه است، این سبک لوستر، کاربرد فراوانی در کشور ما دارد. لوسترهای سقفی را نیز به چند نوع مختلف می توان طبقه بندی نمود :

1-3- لوستر ال ای دی :

متداول ترین لوستر سقفی، سبک لوستر ال ای دی است. از آنجا که از ال ای دی های پراکنده در سطح صفحه لوستر استفاده شده است، این سبک لوستر ال ای دی نامیده شده است. در اکثر موارد، نور عمده لوستر توسط لامپ سوزنی G4و اغلب از نوع 20 وات تامین شده و ال ای دی های عمدتا به رنگ سفید یخی و یا آبی، نوری لایت را برای شب خواب ایجاد می کنند. در برخی از مدلهای جدید به جای استفاده از ال ای دی، از اس ام دی استفاده می شود که نور بیشتری دارند. در ساختار این سبک لوستر، از انواع کریستال با رنگ و سایزهای مختلف، لوله های آلومینیوم براق طرحدار و شیشه های سندبلاست شده در اشکال مختلف استفاده می شود. استفاده از ترانس برای لامپهای سوزنی باعث افزایش طول عمر لامپ و مقاومت محدود در مقابل تغییر ولتاژ برق شهری می شود. صفحه اصلی این لوسترها از استیل ضد زنگ ساخته شده که قطر و کیفیت استیل مورد استفاده حائز اهمیت است.

صنایع روشنایی لوماک چند طرح ویژه و بروز از این سبک لوستر را با بهترین کیفیت مواد اولیه و با طراحی منحصر بفرد در سبد کالای خود به مشتریان گرامی ارائه نموده است.

انواع منحصر بفرد سبک لوستر ال ای دی سقفی  را در قسمت محصولات سایت لوماک مشاهده کنید. برای این مقصود اینجا کلیک کنید.

 

2-3- لوستر سقفی حبابی :

این سبک، کوتاه ترین مدل در بین لوسترهای سقفی است که متشکل است از حباب عمدتا با جنس شیشه و روشنایی که در داخل آن قرار می گیرد. حباب بعضا دارای طرحها و رنگهای متفاوت بوده و گاهی همراه تزئینات دیگر از جمله گلهای سرامیکی است. موارد کاربرد آن بیشتر در کربدورهای مسکونی و در اماکن تجاری و اداری که دارای سقف کوتاه است، می باشد.

3-3- لوستر سقفی شاخه ای :

این سبک نیز همانند مدل سقفی حبابی، از ارتفاع حداقلی برخوردار است. متشکل از لوله های آبکاری شده متعدد به همراه متعلقات دیگر از جمله برگ و گل فلزی یا سرامیکی و کریستال در انتهای شاخه ها است و لامپ مورد استفاده در آن بیشتر از نوع سوزنی G4است.

3- لوستر آویز :

 

تنوع فراوانی در سبک لوسترهای آویز وجود دارد و این تنوع زیاد، مانع از دسته بندی جامعی در خصوص این سبک لوستر می شود. همان طور که از نام این سبک پیداست، هرگونه لوستری که با زنجیر، یا المانهای دیگر از سقف آویز شود به طوریکه فاصله قابل توجهی از سقف بگیرد در این دسته بندی قرار می گیرد. البته در تداول عموم به برخی از دسته بندیهای فوق نیز، لفظ آویز اطلاق می شود. به عنوان مثال تعدادی از طرح های لوستر ریسه ای کریستالی صنایع روشنایی لوماک که از سقف فاصله می گیرند، را می توان آویز نامید. همچنین برخی از لوسترهای شاخه ای را نیز آویز نامگذاری می کنند.

صنایع روشنایی لوماک چند طرح جدید و زیبا از لوستر آویز دکوراتیو را در سبد کالای خود به مشتریان گرامی ارائه نموده است. این آویزها از جهت روشنایی، بدلیل بهره بردن از تکنولوژی اس ام دی، ضمن مصرف بسیار پایین، نور محیطی مناسبی را برای فضایی که در آن نصب می شوند، فراهم می کنند.

انواع منحصر بفرد لوستر آویز را در قسمت محصولات سایت لوماک مشاهده کنید. برای این مقصود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

لوستر پذیرایی    لوستر ترانس دار    فروش لوستر    لوستر خارجی    نمایشگاه لوستر    ضمانت ریموت لوستر    لوستر تزئینی    لوستر ایرانی    آویز لوستر    آویز بلند    ضمانت ترانس لوستر    ریسه ای بلند    لوستر پر نور    مرکز لوستر ایران    لوستر ال ای دی سقفی    لوستر با ترانس    گوی کریستال    لوستر کم مصرف    عمده فروشی لوستر    لوستر ال ای دی    لوستر با ریموت    لوستر مدرن    لوستر کریستال نخی    فروشگاه لوستر    لوستر اتاق بچه    لوستر دکوراتیو    آویز کریستالی    لوستر رندومی    نمایندگی لوستر    بازار لوستر    آویز مدرن    لوستر کریستالی    لوستر حجمی سه بعدی    لوستر سقفی ال ای دی    لوستر سقفی    لوستر بلند    آویز ریسه ای    لوستر ریسه ای کریستالی    لوستر فروشی    لوستر چینی    تولید کننده لوستر    لوستر ریموت دار    آویز پذیرایی    لوستر عمده    محصولات روشنایی    وارد کننده لوستر    قطعات یدکی لوستر    لوستر رستوران    سایت لوستر    روشنایی لوستر    لوستر آویز    لوستر هتل    لوستر مسجد    لوستر مرکزی    شعاع نور لوستر    لوستر و دکوراسیون    لوستر اطاق خواب    لوستر اداری    لوستر و آویز    نصب لوستر    نظافت راحت لوستر    نظافت لوستر    لوستر اطاق    لوستر چوب و فلز    مدلهای مختلف لوستر    تعمیر لوستر    لوستر اقساطی    آویز تزئینی    لوستر پوسته ای    چراغ حبابی    تعویض لوستر    انواع لوستر    آویز زیبا    لوستر برنزی    چراغ مدرن    لوستر ارزان    لوستر کلاسیک    لوستر زیبا    لوستر برنج    چراغ خواب    لوستر استیل    لوستر قدیمی    آویز 2015    لوستر فلزی    لوستر چوبی    لوستر اتاق نوزاد    لوستر اتاق کودک    لوستر 2015    لوستر مناسب    آویز جدید    لوستر آلومینیومی    آویز شیک    جدیدترین مدل لوستر    مدلهای لوستر    لوستر قشنگ    لوستر زینک    لوستر شیک    جدیدترین لوستر    قیمت لوستر    آویز قشنگ    لوستر شاخه کریستالی    مدرن ترین لوستر    لوستر فلش خور    چراغ تزئینی    لوستر ریختگی    لوستر جدید    لوستر آنلاین    سفارش لوستر    چراغ آویز    لوستر اس ام دی    لوستر شاخه ای    لوستر سوزنی    سوزنی کم مصرف    لوستر آبکاری    چراغ شب خواب    لوستر چند شاخه    ال ای دی سوزنی    گالری لوستر    لوستر طلا    خرید لوستر    لوستر آب کروم    لوستر آب طلا    ارسال رایگان لوستر    آویز چوبی    آینه و شمعدان    لوستر کنارسالنی    آباژور    لوستر با ضمانت    آباژور ایستاده    لوستر SMD    استند کنار سالنی    لوستر رومیزی    کلید لوستر    آباژور چینی    چندلیر شاخه ای    لوستر دیواری    لوستر دیوارکوب    سقفی برنجی    لوستر بزرگ    لوستر آبشاری    استند ریسه ای    لوستر ریخته گری    سقفی شاخه ای    ضمانت آبکاری لوستر    ضمانت لوستر    استند شاخه ای    لوستر ام دی اف    لوستر چوبی تک شاخه    لوستر کوچک    هالوژن اسرام    استند برنجی    آویز چوبی    لوستر چوبی 3 شاخه    لوستر LED    لامپ کم مصرف    لوستر تک شاخه    آباژور بزرگ    آباژور شیک    لوستر برگی و شاخه ای    لامپ ال ای دی    لامپ سوزنی    بزرگترین لوستر    لوستر تزئینات منزل    لوستر تزئینات داخلی    لامپ اس ام دی    لوستر منحصر بفرد    آویز منحصر بفرد    شیکترین لوستر    گران ترین لوستر    شیکترین آویز    لوستر 2016    آویز 2016    لوستر عروس    لوستر شاخه فلزی    لوگو لوستر    چراغ پارکی    چراغ باغی    چراغ حیاطی    چراغ پارکی باغی حیاطی    نورپردازی باغ    نورپردازی اتاق خواب    نورپردازی پذیرایی    نورپردازی آشپزخانه    نورپردازی اتاق کودک    نورپردازی نما ساختمان    نورپردازی استخر    نورپردازی منزل    نورپردازی ساختمان    نورپردازی مغازه    نورپردازی دفتر فروش    نورپردازی اداری    نورپردازی مسکونی    نورپردازی تجاری    نورپردازی المان    چراغ خیابانی بزرگراه    روشنایی باغ    نورپردازی شیک    نورپردازی نمایشگاه    روشنایی و لوستر    روشنایی دکوراسیون    چراغ چمنی    چراغ پارکی LED    نورافکن LED    چراغ صنعتی LED    چراغ پارکی ال ای دی    چراغ آبنما LED    چراغ نواری LED    چراغ دفنی LED    نورافکن RGB    روشنایی داخلی    لامپ پاور    لامپ power    لامپ led cob    لامپ led    لامپ high power    برج روشنایی    پایه روشنایی    گروه روشنایی    تاور روشنایی    روشنایی 2016    لوستر 2017    آویز 2017    روشنایی 2017    نورپردازی 2017    تزئینات 2017    luster    lustre    pendant chandelier    ceiling chandelier    LED chandelier    crystal lustre    modern chandelier    random chandelier    crystal chandelier    wall chandelier    bronze chandelier    living room chandelier    dining room chandelier    children’s room chandelier    steel chandelier    bronze luster    metal, wood luster    molten luster    LED luster    crystal luster    Leaf, branch luster    pendant luster    metal, wood lustre    chain luster    child room luster    ceiling luster    roof luster    wall luster    abazhor and stand    lampshade lighting    stand chandelier    put up stand    ceiling lustre    small chandelier    large chandelier    small luster    large luster    biggest chandelier    biggest luster    biggest lustre    master bedroom luster    tiered chandelier    candelabra chandelier    drum chandelier    rustic chandelier    master bedroom chandelier    chandelier with shade    traditional chandelier    transitional luster    contemporary chandelier